0
Forespørgsel
0,00 kr
0
Indkøbskurv
0,00 kr
Loading...
Loading...
Forespørgsler og ordren er blevet opdateret!
Forespørgsler og ordren er blevet opdateret! Forespørgsler og ordren er blevet opdateret!
Varen er udsolgt.
Vi beklager, men varen er udsolgt.
Home Office Hardware
UniFi
  • WiFi
  • Switching
  • Cloud Keys & Gateways
  • Camera Security
  • Door Access
  • New Integrations
  • Accessories
UISP
  • Wireless
  • Fiber
  • Wired
  • Accessory Tech
AmpliFi
  • AmpliFi

Ubiquiti Networks UFiber WiFi6 GPON CPE Optisk netværksenhed (ONU)

Part number:

UF-WIFI6

EAN:

810010078384

SKU: 1649423
GPON kundeejede udstyr (CPE) med WiFi6-support.

(1) GPON-port

Integreret 4-port GbE-switch

Integreret WiFi 6

Bemærk: Denne enhed er kun kompatibel med UFiber OLT. Den kan ikke bruges med tredjeparts OLT'er.

711,55 kr ekskl. moms
889,44 kr inkl. moms
50+  stk.
Forsendelse fra:
fredag den 7. juni 2024
Leveringspris fra: 55,61 kr Beregn
1
1 2 3 4 5 6 7 8 9+
Beskrivelse
Ubiquiti UFiber WiFi6 GPON CPE. Produkttype: Optisk netværksenhed (ONU), Produktfarve: Sort, LED-indikatorer: LAN, Strøm. Netværksstandarder: IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ITU standarder: G.984, Ethernet LAN-datahastigheder: 1000 Mbit/s. Wi-Fi-standarder: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Antenne type: Intern, Niveau for antennestyrke (maks.): 3 dBi. Sikkerhedsalgoritmer: AES, TKIP, WEP, WPA, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2, WPA3. Fiber optisk strømstik: SC
Specifikation
Mekanisk
Dimensioner140,8 x 141,5 x 31,7 mm (5,5 x 5,6 x 1,3")
Vægt415 g (14,6 oz)
KabinetmaterialeUV-stabiliseret polycarbonat (PC110U)
Hardware
Netværksinterface(1) SC/APC, ITU-G.984 GPON WAN-port
(4) GbE RJ45 LAN-porte

WiFi 802.11ax 5/2,4 GHz kanaler
AdministrationsinterfaceEthernet In-Band
PON
StrømmetodeUSB-C 5V DC, 3A
24V passiv PoE, 0,5A
Strømforsyning5V DC, 3A strømadapter, 1,5 m ledning (inkluderet)
Passiv PoE 2-par (4, 5+; 7, 8-)
Understøttet spændingsområde10–30V DC (passiv PoE)
5V DC (adapter)
Maks. strømforbrug11W
Total ikke-blokerende linjehastighed
Nedstrøm
Opstrøm

2,488 Gbps
1,244 Gbps
Normalt rækkevidde for optisk modul
TX
RX

0,5 til 5 dBm
-8 til -28 dBm
Maks. WiFi TX-effekt
2,4 GHz
5 GHz

20 dBm
20 dBm
MIMO
2,4 GHz
5 GHz

2 x 2
2 x 2
Maks. WiFi radiotalehastighed
2,4 GHz
5 GHz

300 Mbps
1,2 Gbps
Antennegenvinst
2,4 GHz
5 GHz

1 dBi
3 dBi
Knap(1) Fabriksnulstil
Omgivende driftstemperatur-15 til 45° C (5 til 113° F)
Omgivende driftsfugtighed10 til 90% ikke kondenserende
CertificeringerFCC, IC, CE
LED'er
PON-status(3) signal-LED'er
Alle SLUKKET: opstart
1x orange: signal for svagt (< -28 db)
1x hvid: signal svagt (>= -28 db)
2x hvid: signal godt (>= -25 db)
3x hvid: signal stærkt (>= -11 db)
1x orange + 2x hvid: signal for stærkt (>= -8 db)
3x orange: intet signal
LED'er skifter mellem orange + hvid + orange og en signalstyrkeindikator: Ingen autoritet
EthernetKonstant hvid: forbindelse op
Blinkende hvid: aktivitet
SLUKKET: forbindelse nede
StrømHvid: TÆNDT
Software
TilstandONU/ONT lag 2/3 Ethernet-switch
TjenesterWebserver, telnet, NAT, brod- og ruteegenskaber, firewall-funktioner og applikationsoverførsel funktioner
HjælpeprogrammerDashboard, overvågning, alarmer og logfiler
AndetFjernnulstilling, fjerngenstart, fjernfirmwareopgradering, VLAN-understøttelse
SikkerhedGEM Port Kryptering
Ubiquiti specifikke funktionerUISP Mobile App
WiFi-standarder802.11 b/g/n/ac/ax
Trådløs sikkerhedWEP, WPA-PSK, WPA-Enterprise (WPA/WPA2/WPA3, TKIP/AES)
Fiber
Driftsbølgelængde
TX
RX

1310 nm
1490 nm
LinjekodeScrambled NRZ
Optisk interface nominel bitrate
Nedstrøm
Opstrøm

2488,32 Mbit/s
1244,16 Mbit/s
Fysisk rækkevidde20 km
Understøttede Datahastigheder
802.11b1, 2, 5,5, 11 Mbps
802.11g6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps
802.11n (WiFi 4)6,5 Mbps til 300 Mbps (MCS0 - MCS15, HT 20/40)
802.11ac (WiFi 5)6,5 Mbps til 866,7 Mbps (MCS0 - MCS9 NSS1/2, VHT 20/40/80)
802.11ax (WiFi 6)8,6 Mbps til 1,2 Gbps (MCS0 - MCS11 NSS1/2, HE 20/40/80)
Build features
Installation Tutorial

Udvalgte produkter

Hold kontakten!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og vær altid opdateret med vores tilbud og nyheder

Ved at klikke på "Tilmeld" accepterer du at modtage marketinginformation på den angivne e-mailadresse. Administratoren af ​​dine personoplysninger varetages af Senetic GmbH, beliggende på Kronstadter Straße 4, 81677 München, Deutschland. Du har ret til at anmode om adgang til dine personoplysninger og til at rette, slette eller begrænse behandlingen samt til at protestere mod behandlingen. Nærmere oplysninger om behandling af personoplysninger findes i privatlivspolitikken.

Forkert e-mail adresse.
Denne e-mail adresse er allerede bekræftet.
Denne e-mail adresse er ikke bekræftet endnu.
Tak!
Tjek din indbakke - du modtager en besked fra os, der beder dig om at bekræfte dit abonnement på nyhedsbrevet.
Betalingsmetoder
Levering
Certifikater og udmærkelser