0
Forespørgsel
0,00 kr
0
Indkøbskurv
0,00 kr
Loading...
Loading...
Forespørgsler og ordren er blevet opdateret!
Forespørgsler og ordren er blevet opdateret! Forespørgsler og ordren er blevet opdateret!
Varen er udsolgt.
Vi beklager, men varen er udsolgt.
Home Office Hardware
UniFi
  • WiFi
  • Switching
  • Cloud Keys & Gateways
  • Camera Security
  • Door Access
  • New Integrations
  • Accessories
UISP
  • Wireless
  • Fiber
  • Wired
  • Accessory Tech
AmpliFi
  • AmpliFi

Ubiquiti Networks U Fiber, OLT Administreret Ingen 1U Sort

Part number:

UF-OLT

EAN:

810354026607

SKU: 1050745
Otto-port GPON optisk linjeterminal (OLT), designet til at administrere fiberinternet service til op til 1.024 klienter (128 pr. port).

GPON. 2,488 Gbps ned / 1,244 Gbps streamkapacitet

1024 Klientkapacitet (8 porte)

(2) 10G SFP + op-linkporte

1U Rack montering

Strømredundanssupport

10.924,71 kr ekskl. moms
13.655,89 kr inkl. moms
11-20  stk.
Forsendelse fra:
mandag den 3. juni 2024
Leveringspris fra: 87,39 kr Beregn
1
1 2 3 4 5 6 7 8 9+
Beskrivelse

 

 
Specifikation
```html
Mekanisk
Dimensioner442,4 x 285,6 x 43,7 mm (17,4 x 11,2 x 1,7")
VægtUden monteringsbeslag: 4,4 kg (9,7 lb)
Med monteringsbeslag: 4,5 kg (9,9 lb)
Materiale til kabinetSGCC-stål
Hardware
Netværksinterface(8) GPON OLT SFP-porte
(2) 10 Gbps SFP+ porte
Administrationsinterface(1) Ethernet Out-of-Band
(1) Ethernet In-Band
(1) RJ45-seriekonsolport
Bluetooth
StrømmetodeUniversal input, 100—240V AC, 50/60 Hz
Strømforsyning(2) Hotswap AC/DC PSU
Understøttet spændingsområde100—240V AC
Maksimal effektforbrug40W (Exkl. SFP-moduler)
Knap(1) Fabriksnulstilling
Omkringliggende driftstemperatur-10 til 45° C (14 til 113° F)
Omkringliggende driftsfugtighed10 til 90% ikke-kondenserende
CertificeringerCE, FCC, IC
LED'er
Strøm(1) Blå/hvid
Blinkende blå: nulstilling til standard
Konstant blå: systemet er ved at starte
Konstant hvid: tjenesten er klar
GPON OLT SFP(8) Hvid
Konstant/blinkende hvid: forbindelse/aktivitet
SFP+(2) Hvid/grøn
Hvid:10G
Grøn: 1G
Konstant tændt efter forbindelsen er oppe; blinkende under aktivitet
Ethernet(1) Grøn
Grøn: 1G
Konstant tændt efter forbindelsen er oppe; blinkende under aktivitet
Software
TilstandOLT GPON Core og Layer 2 Ethernet switch
VLAN4062 understøttede VLAN'er
Avanceret QoSUnderstøttelse af 8 prioritetskøer pr. brugerport og trafikklassifikation
Samtidige kunder1024 ONUs/ONTs registreret
Ubiquiti specifikke funktionerUISP Mobilapp
Fiber
Driftsbølgelængde
TX
RX

1490 nm
1310 nm
LinjekodeScrambled NRZ
Optisk interface nominel bitrate
Nedstrøms
Opstrøms

2488,32 Mbit/s
1244,16 Mbit/s
Fysisk rækkevidde20 km
```
Build features

Udvalgte produkter

Hold kontakten!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og vær altid opdateret med vores tilbud og nyheder

Ved at klikke på "Tilmeld" accepterer du at modtage marketinginformation på den angivne e-mailadresse. Administratoren af ​​dine personoplysninger varetages af Senetic GmbH, beliggende på Kronstadter Straße 4, 81677 München, Deutschland. Du har ret til at anmode om adgang til dine personoplysninger og til at rette, slette eller begrænse behandlingen samt til at protestere mod behandlingen. Nærmere oplysninger om behandling af personoplysninger findes i privatlivspolitikken.

Forkert e-mail adresse.
Denne e-mail adresse er allerede bekræftet.
Denne e-mail adresse er ikke bekræftet endnu.
Tak!
Tjek din indbakke - du modtager en besked fra os, der beder dig om at bekræfte dit abonnement på nyhedsbrevet.
Betalingsmetoder
Levering
Certifikater og udmærkelser